Kosten

Wat kost een padelles?

Een privéles kost meestal €40 tot €85 per uur, een groepsles €10 tot €25 per persoon. Het verschil zit vooral in wat er bij de prijs zit: de baan, het racket en de ballen. Met voorbeelden van echte hallen en de bron bij elk bedrag.

Laatst gecontroleerd: 31 oktober 2026 · Gymies · 4 minuten leestijd
In het kort
  • Privéles: €40 tot €70 per uur bij een trainer, tot €85 als de baan en het materiaal erbij zitten.
  • Groepsles: €10 tot €25 per persoon per les.
  • Baanhuur: €20 tot €44 per uur, per baan, als die niet in de les zit.
  • Een proefles of clinic: €10 tot €20, soms gratis.

Wat je betaalt per soort les

Soort lesWat je ongeveer betaaltBron
Privéles (1 persoon)€40 – €70 per uurAllespadel; Padelkenner
Groepsles€10 – €25 per persoonPadelkenner; Allespadel
Introductieles of clinic€10 – €20 per persoon, met racket en ballenAllespadel

Voorbeelden van echte hallen

Bij deze hallen zitten de btw, de baan en het materiaal al in de prijs:

HalPrivéMet z’n tweeënMet z’n vieren
Padel Zwolle€61 per uur€33 p.p.€20 p.p.
Padelhal Joure€85 per uur–€105 per uur (groep van 3 of 4)

Bij Padel Zwolle betaal je met een pakket van tien lessen €59 per privéles. Een les met z’n vieren is per persoon dus ongeveer een derde van een privéles.

Zit de baan bij de prijs?

Dat is het grootste verschil tussen aanbieders. Een hal rekent de baan vaak mee; een losse trainer soms niet (Padelkenner). Huur je de baan zelf, dan betaal je volgens Allespadel per baan, niet per persoon:

TijdBaanhuur per uur
Daluren (doordeweeks overdag)€20 – €28
Piekuren (avond en weekend)€28 – €44

Vraag daarom altijd: is de baan inbegrepen, en de rackets en ballen?

Welke btw zit erop?

Dat hangt af van wie de baan levert. Levert de trainer of de hal de baan bij de les, dan kan het lage tarief van 9% gelden. Heb je de baan al zelf gehuurd of via je lidmaatschap, dan rekent de trainer 21%. Zo werkt het bij tennisles (Centre Court), en de regel van de Belastingdienst is voor elke sport gelijk. Als particulier zit de btw al in de prijs. Trainers lezen meer in btw als personal trainer of sportleraar.

Zo betaal je minder

  • Neem les met z’n tweeën of vieren. Je deelt de trainer en de baan.
  • Kies de daluren. Een baan doordeweeks overdag is goedkoper dan ’s avonds.
  • Neem een pakket. Veel hallen geven korting bij tien lessen.
  • Begin met een clinic of proefles voordat je een pakket koopt.

Een padeltrainer vinden via Gymies

Op Gymies is elke sport welkom; trainers kiezen zelf hun sport, dus ook padel. Je ziet vooraf het tarief, waar je speelt en de annuleringsregels, en de prijs die je ziet is wat je betaalt. Bij een groepsles meld je je gratis aan en betaal je pas als de les doorgaat. Zo werken groepslessen. Gymies opent per stad; hier lees je waarom.

Veelgestelde vragen

Wat kost een privé padelles?

Meestal €40 tot €70 per uur bij een losse trainer (Allespadel, Padelkenner). Bij een padelhal die de baan, rackets en ballen meerekent, betaal je bijvoorbeeld €61 (Padel Zwolle) of €85 per uur (Padelhal Joure).

Wat kost een groepsles padel?

Meestal €10 tot €25 per persoon per les (Allespadel, Padelkenner). Bij Padel Zwolle betaal je met z’n vieren €20 per persoon per uur, met z’n tweeën €33 per persoon, inclusief baan.

Zit de baanhuur bij de prijs van een padelles?

Niet altijd. Hallen rekenen de baan vaak mee, losse trainers soms niet. Een baan kost €20 tot €28 per uur in de daluren en €28 tot €44 in de piekuren, per baan en niet per persoon (Allespadel).

Heb ik een eigen racket nodig voor een padelles?

Nee. Bij veel lessen en clinics zit een racket in de prijs, en anders huur je er een voor €3 tot €5 (Allespadel). Een instapracket kost €50 tot €100 als je wilt blijven spelen.

Is een proefles padel goedkoper?

Vaak wel. Een introductieles of clinic kost €10 tot €20 per persoon, inclusief racket en ballen (Allespadel). Sommige hallen bieden een gratis proefles aan (Padelkenner).

Bronnen

Op zoek naar een personal trainer?

Gymies opent stad voor stad. Meld je aan en hoor als eerste wanneer je in jouw stad kunt boeken. Heb je al een code van je trainer? Dan boek je nu al in de app.

Hou me op de hoogte

Meer lezen

→ Trainer per sport: padel, zwemles, yoga en meer→ Wat kost een personal trainer in Nederland?→ Groepslessen: samen trainen, pas betalen als de les doorgaat